Hastane Randevu

Hastane Randevu:  Aşağıdaki Yazmızda SSK ve Devlet Hastanelerinden Nasıl Randevu Alınacağını Kısaca anlatmaya calışacağız.

Devlet ve SSK hastanelerinden internet üzerinden  randevu almak için öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi  Yani MHRS’ sistmine kayıt olmak gerekmketedir.  Eğer E-devlet şifreniz var ise  , E devlet şifreleri ile kayıt olmadan  Muayene Sistemine Girebilirsiniz.

Hastane Randevu Almak İçin Tıklayın

Kayıt için gerekli olan bilgiler  , Tc Kimlik Numarası , Mail adresi, ve cep telefonun gerekmektedir. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi  E-devlet  girş  ve Üye ol botonuna tıklayarak yeni üyelik kaydınızı yapabilirsiniz.

Daha önce Şifre almış iseniz  Tc Kimlik numaramanız  ve MHRS şifreniz ile girşş yapmanız mümkün.

 

Hastane Randevu
Hastane Randevu

 

Sisteme Girildiğinde  Ekranın sol kısmında Hastane Randevu Alma İşlemlerini yapabilirsiniz.

Randevunuzu 3 adımda alabileceksiniz.

  • 1. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.
  • 2. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.
  • 3. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

 

 

Aşağıdaki Linklerden  Randevu Sistemine Ulaşabilir  veya  Alo 182 Arayıp Hastane Randevunuzu alabilirsiniz

Hastane Randevu Vatandaş Portalı

Hastane Randevu Sistemi

 

Parolanızı Unuttu İseniz Aşağıdaki İşlemleri Yapmanız Gerekmektedir.

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız “Hatırlamıyorum” bölümüne geliniz.

Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz;

  1. E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı e-postanızı yazınız; mail adresinize gelen parola yenileme linkini kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  2. SMS bölümünde sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı yazınız ve telefonunuza gelen onay kodunu ekrandaki alana giriş yaparak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  3. Geçici Parola bölümünden yararlanabilirsiniz. “Geçici Parola” uygulamasını kullanmak isterseniz daha önceden e-Devlet ile giriş yaparak “İleri Seviye Güvenlik” alanından bir PIN oluşturmuş ve SMS ile “Geçici Parola” gönderim özelliğini kullanabilmek için onay vermiş olmanız gerekmektedir.

Eğer ilk 2 yoldan herhangi biriyle parola yenilemeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, sistem size kimlik bilgileriniz ile parola yenileyebilmeniz için yeni bir alternatif sunabilir. Ancak bu alternatif yöntemden faydalanabilmek için daha önceden hesabınızdan gizli soru – cevap ve resminizi seçmiş olmanız gerekmektedir. Gelen ekrandan “Kimlik bilgileriniz ile parolanızı yenileyiniz” butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra parola yenileme ekranına ulaşabileceksiniz. Eğer bu seçenek ile karşılaşmıyorsanız kendinize daha önce gizli soru cevap ve resim seçmediğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer bu yöntem ile de parolanızı yenileyemiyorsanız “e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın” butonunu kullanarak randevu sistemine erişebilir, hesap bilgileri kısmından iletişim bilgileriniz, parolanız ve gizli soru-cevap ve resminizi güncelleyebilirsiniz.


tikla soru sor

14 yorum

4 geri izleme / bildirim

  1. Ankara Hastane Randevu – SSK Hastanesi
  2. İzmir Hastane Randevu – SSK Hastanesi
  3. Konya Hastane Randevu – SSK Hastanesi
  4. Eski Şehir Hastane Randevu – SSK Hastanesi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*